Opublikowano:

Koła w rowerach i wózkach dziecięcych

Słoneczna pogoda to zachęta do wyjścia z dzieckiem na spacer – pociecha może spędzić ten czas w wózku lub, gdy jest nieco starsza, na rowerze. W obu przypadkach warto zadbać o jej komfort, na który wpływa między innymi rodzaj kół. Modele montowane w wózkach i rowerach są bardzo rozmaite, dlatego przy zakupie najlepiej zwrócić uwagę na istotne parametry, takie jak wielkość czy rodzaj opon.

Czytaj dalej Koła w rowerach i wózkach dziecięcych

Opublikowano:

Rodzaje klocków dla małych dzieci

Wśród zabawek dużym uznaniem cieszą się kolorowe klocki, z których dziecko może ułożyć, co tylko zechce. To ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu maluszek rozwija kreatywność, zmysł techniczny i uczy się dobierania pasujących kształtów oraz kolorów. Współcześnie klocki występują w bardzo wielu odmianach, które różni na przykład materiał wykonania. Najpopularniejsze jest tworzywo sztuczne, jednak stale przybywa modeli wykonanych z drewna, które są chętnie wybierane przez rodziców dbających o środowisko naturalne. Dzięki temu, że klocki różni też poziom skomplikowania i wielkość, nadają się one zarówno dla bardzo małych dzieci, jak i dużo starszych pociech.

Czytaj dalej Rodzaje klocków dla małych dzieci

Opublikowano:

Wybór odpowiedniego wózka i roweru dla dziecka

Wybór odpowiedniego wózka i roweru dla dziecka to bardzo ważna decyzja, mająca wpływ na komfort i bezpieczeństwo ich użytkowników. W pierwszym przypadku to rodzic podejmuje wszelkie decyzje dotyczące bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności wózka – maluchom jest to raczej obojętne, ważne żeby było wygodnie. Natomiast rower będzie już oceniany przez młodego kolarza, a przy kupnie następnego z pewnością będzie chciał mieć wpływ na jego wybór.

Czytaj dalej Wybór odpowiedniego wózka i roweru dla dziecka

Opublikowano:

Wpływ klocków na rozwój dziecka

Dorastanie dziecka wiąże się nierozerwalnie z rozwojem jego kreatywności, pogłębianiem jego ciekawości i zdolności poznawczych. Ma to niebanalny wpływ na dalsze dojrzewanie dziecka, jego naukę oraz jak będzie sobie radziło z własnymi emocjami. Są różne recepty na pobudzanie talentów u najmłodszych, od malowania i rysowania, po układanie prostych puzzli. Jedną z najlepszych metod jest zabawa klockami, które pozwalają budować małym konstruktorom wszystko, co wyobraźnia im podpowie.

Czytaj dalej Wpływ klocków na rozwój dziecka