Opublikowano:

Rodzaje klocków dla małych dzieci

Wśród zabawek dużym uznaniem cieszą się kolorowe klocki, z których dziecko może ułożyć, co tylko zechce. To ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu maluszek rozwija kreatywność, zmysł techniczny i uczy się dobierania pasujących kształtów oraz kolorów. Współcześnie klocki występują w bardzo wielu odmianach, które różni na przykład materiał wykonania. Najpopularniejsze jest tworzywo sztuczne, jednak stale przybywa modeli wykonanych z drewna, które są chętnie wybierane przez rodziców dbających o środowisko naturalne. Dzięki temu, że klocki różni też poziom skomplikowania i wielkość, nadają się one zarówno dla bardzo małych dzieci, jak i dużo starszych pociech.

Klocki dla małych dzieci – do nauki i zabawy

klocki

Tradycyjne klocki dla małych dzieci są stale popularne, ponieważ ich siła tkwi w prostocie. Wielościany, stożki, walce czy kule mogą być układane przez maluchy w konstrukcje o różnym poziomie złożoności – młodsze pociechy wykorzystają mniej klocków, a starsze więcej. Elementy o gładkich ścianach mogą w dowolny sposób do siebie przylegać i nie trzeba trudzić się przy ich rozdzielaniu. Nieco bardziej złożone są klocki jeżyki z wypustkami czy wafle o siatkowanym wzorze. Ich kształt jest atrakcyjny dla dziecka, które dopasowując elementy, uczy się zasad logicznego myślenia i może liczyć na trwałość ich połączenia. Wspaniałym rozwiązaniem są też słomki, z których buduje się kolorowe szkielety konstrukcji. Posługujący się nimi brzdąc może stworzyć dom, igloo lub szałas – przejrzystą budowlę można przykryć kocem lub zostawić odsłoniętą.

Kolorowe klocki podobne do Lego

klocki

Duńska firma Lego znalazła wielu naśladowców, którzy prześcigają się ze sobą o liczbę i różnorodność elementów w zestawach. Wybierając klocki ala Lego, można liczyć na cenę niższą niż pierwowzoru i bardzo dopracowane detale. Tego rodzaju zabawki są dostępne w wielu tematycznych kompletach – dziecko ma do wyboru między innymi strażaków, policjantów czy żołnierzy. Dla starszych dzieci najbardziej interesujące okazują się zestawy techniczne, niezbędne do stworzenia zabawkowych broni lub aut sterowanych radiem. Warto odwiedzić sklep z samochodzikami na akumulator, który oferuje tego typu modele, gdyż można nie tylko nimi kierować, ale też własnoręcznie je złożyć. Dziecko mające do dyspozycji taki komplet łatwo zmodyfikuje auto, po czym sprawdzi, czy jego poprawka wpłynęła na szybkość lub funkcjonalność samochodziku. Jeśli pociecha ma już kolekcję zabawek duńskiej marki, przydadzą się jej klocki kompatybilne z Lego, które poszerzą możliwości zebranych wcześniej zestawów.

Do wygodnego układania klocków przydatne są specjalne stoliki dostosowane do wzrostu kilkuletnich maluchów. Meble tego typu cechuje bezpieczne wykonanie – miękki materiał oraz wygładzone krawędzie. Blaty niektórych stołów do układania klocków pokrywają wypustki pasujące do elementów zestawu. Przydatne są również schowki, w których dziecko może schować swoje ulubione komplety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *