Opublikowano:

Wpływ klocków na rozwój dziecka

Dorastanie dziecka wiąże się nierozerwalnie z rozwojem jego kreatywności, pogłębianiem jego ciekawości i zdolności poznawczych. Ma to niebanalny wpływ na dalsze dojrzewanie dziecka, jego naukę oraz jak będzie sobie radziło z własnymi emocjami. Są różne recepty na pobudzanie talentów u najmłodszych, od malowania i rysowania, po układanie prostych puzzli. Jedną z najlepszych metod jest zabawa klockami, które pozwalają budować małym konstruktorom wszystko, co wyobraźnia im podpowie.

Klocki do budowania dla maluchów

Poziom skomplikowania klocków musi być oczywiście dobrany tak, aby rozwijał zdolności dziecka i zachęcał do eksperymentowania, a nie odstraszał ilością elementów i możliwych kombinacji. Ważne jest, aby klocki dla małych dzieci pozwalały na tworzenie prostych konstrukcji, ale jednocześnie zakładały określoną liczbę możliwych do wykonania kombinacji. Rozwijanie ciekawości wiąże się nierozerwalnie z potrzebą jej zaspokojenia, radości z osiągnięcia celu. Istotne jest więc, żeby nie dawać dziecku zadań zbyt trudnych lub niemożliwych do rozwiązania dla niego.

Klocki ala Lego a kreatywność

Wraz z osiągnięciem podstawowych zdolności budowania i tworzenia, apetyt dziecka na uczenie się i rozwijanie posiadanych umiejętności wchodzi na nowy poziom. Rozbudzona kreatywność i zdobyte zdolności manualne pozwalają na tworzenie bardziej skomplikowanych konstrukcji. Idealne do tego są klocki ala Lego, oferujące wręcz nieograniczone możliwości budowania i przerabiania, co daje ogromne pole do popisu dla najmłodszych. Poziom skomplikowania takich klocków jest również bardzo różny – można znaleźć coś odpowiedniego zarówno dla czterolatka, jak i dwunastolatka. Dla młodszych fanów klocków w stylu Lego są one odpowiedniej wielkości, aby uniemożliwić zadławienie się nimi. Dla dojrzalszych entuzjastów będą klocki składające się nawet z kilku tysięcy elementów, pozwalające konstruować np. samochody, statki czy całe miasteczka. Wpływ takich klocków na dzieci jest wręcz trudny do przecenienia, a to, że nie są oznaczone oryginalnym logo sprawia, że są nawet kilkukrotnie tańsze. Dostępne są również klocki kompatybilne z Lego, co pozwoli na zwiększenie istniejącej kolekcji markowych klocków mniejszym kosztem.

Autka na prąd dla najmłodszych

Spośród miejsc które warto odwiedzić planując zakup prezentu dla dziecka jest sklep z samochodzikami na akumulator dla młodych fanów czterech kółek. Na rynku jest kilkadziesiąt modeli wzorowanych na autentycznych samochodach, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Auta są jedno – lub dwuosobowe i posiadają dwie opcje sterowania – zdalne przez osobę dorosłą i bezpośrednio przez młodocianego kierowcę z samochodu. Samochodziki wyposażone są również we wzorowane na większych odpowiednikach, co przejawia się m. in. w efektach świetlnych LED na desce rozdzielczej, kierownicy i pedale gazu.

Zadbanie o odpowiedni rozwój dziecka jest bardzo ważne. Rodzice i opiekunowie mają do dyspozycji mnóstwo zabawek i gadżetów do wyboru aby ten rozwój wspomóc. Klocki są nieocenionym i niedrogim sposobem na dbanie o właściwe dorastanie pociech, a jeżeli budżet domowy pozwala na nieco większy wydatek, elektryczny samochodzik sprawi im niesamowitą frajdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *