Opublikowano:

Wybór odpowiedniego wózka i roweru dla dziecka

Wybór odpowiedniego wózka i roweru dla dziecka to bardzo ważna decyzja, mająca wpływ na komfort i bezpieczeństwo ich użytkowników. W pierwszym przypadku to rodzic podejmuje wszelkie decyzje dotyczące bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności wózka – maluchom jest to raczej obojętne, ważne żeby było wygodnie. Natomiast rower będzie już oceniany przez młodego kolarza, a przy kupnie następnego z pewnością będzie chciał mieć wpływ na jego wybór.

Dla tych, którzy lubią być wożeni – wózki spacerowe

Lato jest już w pełni, podobnie jak czas spacerów z najmłodszymi pociechami. Te ostatnie oczywiście zmęczą się szybko – o ile potrafią już trochę przebierać nóżkami – i resztę drogi spędzą w wózku. Wózek dla dziecka na letnie spacery musi oczywiście spełniać pewne warunki, aby być komfortowy w użytkowaniu zarówno dla rodzica, jak i malucha. Powinien być lekki, szybko się składać, ale przede wszystkim być wygodny dla dziecka. Rozwiązaniem może być lekki wózek wielofunkcyjny – najlepiej też by nie był obciążeniem dla domowego budżetu.

Jeśli więc na liście Twoich zakupów jest tani, spacerowy wózek dziecięcy, sprawdź wózki marki 4baby, które są oferowane w kilku modelach, także jako podwójne i z gondolą. Wózki te zbudowane są na aluminiowej konstrukcji, dzięki czemu są bardzo lekkie i wytrzymałe. Na standardowe wyposażenie większości wózków składają się: oparcie obniżane do pozycji leżącej, regulowane pasy, pałąk bezpieczeństwa, kosz na zakupy i amortyzowane koła z przodu i z tyłu. Dlatego wózki spacerowe 4 baby cieszą się dużą popularnością, są również tańsze od konkurencji.

Dla tych, którzy lubią kierować – rowery

Załóżmy jednak, że maluch jest już na etapie jazdy rowerem, choćby i trójkołowym lub rowerkiem biegowym, i to tak chce spędzać wolny czas. Jaki rower wybrać, żeby najlepiej pasował do umiejętności dziecka i jednocześnie pozwolił mu na szybką naukę jazdy? Z pewnością konieczne jest dobre dopasowanie wysokości ramy do wzrostu młodego kierowcy i upewnienie się, że siodełko i kierownica posiadają funkcję regulacji. Dobór opon też jest ważną sprawą, zwłaszcza jeśli pociecha ma już kilka lat i całkiem nieźle sobie radzi na rowerze. Posiadanie w okolicy domu większego parku, z wyznaczoną trasą rowerową spowoduje konieczność zakupu roweru na szerszych oponach, ale jeżeli będzie jeździł wyłącznie po miejskich ścieżkach, lepiej wybrać opony cieńsze, co znacznie ułatwi jazdę. Oczywiście dla fanów jazdy po mieście – a w szczególności tych, dla których styl roweru jest najważniejszym kryterium wyboru – możemy wybrać rower na bardzo grubych oponach.

W rowerach dla najmłodszych bardziej sprawdzają się hamulce tylne, gwałtowne wciśnięcie przedniego może skończyć się startym nosem i płaczem. Sklepy posiadają bardzo szeroki wybór rowerów, zarówno dla najmłodszych cyklistów jak i tych bardziej doświadczonych. Nie zapomnijmy również o zakupie kasku, ochraniaczy i opasek odblaskowych, aby dziecko było w pełni bezpieczne i sprawdzeniu, czy rower posiada na wyposażeniu oświetlenie przednie i tylne.

Zakup wózka i roweru dla najmłodszych powinien być przemyślaną decyzją. W wózku maluchy spędzą sporo czasu przez pierwsze dwa lata swojego życia, więc ich komfort i funkcjonalność są priorytetem. Zakup roweru wiąże się już w dużo większym stopniu z bezpieczeństwem jego użytkownika. Pamiętajmy jednak, że jakkolwiek bezpiecznego roweru byśmy nie kupili, nie zastąpi to porządnego kursu jazdy na nim przeprowadzonym pod czujnym okiem rodzica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *